Kígyósi Csodaszarvas

A Nemzeti összetartozás emlékműve

Az emlékmű avatása 2023. június 4-én 18:00-kor lesz Újkígyóson a Szúz Mária Szent Neve templomnál.

„A számunkra oly kedves szülőfalunk, ma már városunk, Újkígyós a történelmi Magyarország kellős közepén fekszik. Az első világháborút követő vészterhes időben közel egy éven át tartott itt a román megszállás. Csupán egy hajszálon múlott, hogy maradtunk, maradhattunk Magyarország része. Az ország közepéről egyszerre határszélre kerültünk.

A közelmúltban – amikor e nemzeti, de nyugodtan mondhatjuk, hogy európai tragédia századik évfordulóján ezekre az eseményekre emlékeztünk – merült föl a gondolat, hogy emeljünk településünkön egy méltó, a múlt értékei mentén jövőbe mutató művészi értékkel bíró emlékművet. A Kereszténydemokrata Néppárt Újkígyós Városi Szervezetének kezdeményezését a Szoborbizottság létrehozásával az Újkígyósért Közalapítvány Kuratóriuma vállalta magára. Felkértük városunk szülöttét, a jeles szobrászművészt, Gera Katalint, Újkígyós város díszpolgárát, hogy készítse el ezt a fontos köztéri alkotást.”

(szöveg, fotó: Szebellédi Zoltán)

Bővebben